VLS5045EX-6R8M
TDK Corporation
Product No:
VLS5045EX-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.9A 59.8MOHM SM
In Stock : 5346
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 59.8mOhm Max
Inductance 6.8 µH