VM7JB180R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
VM7JB180R
Description:
RES 180 OHM 5% 7W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.594" (40.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 180 Ohms
Series VM
Power (Watts) 7W