VMK-R025-5.0-U
Isabellenhuette USA
Product No:
VMK-R025-5.0-U
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
1206
Description:
RES 0.025 OHM 5% 1.5W 1206
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.060" W (3.05mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 25 mOhms
Series VMK
Power (Watts) 1.5W