VMS-R500-1.0-U
Isabellenhuette USA
Product No:
VMS-R500-1.0-U
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
2512
Description:
RES 0.5 OHM 1% 4W 2512
In Stock : 8940
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 500 mOhms
Series VMS
Power (Watts) 4W