VPP24-830
Triad Magnetics
Product No:
VPP24-830
Manufacturer:
Triad Magnetics
Description:
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
In Stock : 6506
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 41.28mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 57.15mm L x 47.63mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1.66A, Series 830mA
Weight 0.9 lb (408.23 g)
Primary Winding(s) Dual
Series PC Mount: World Series™
Type Laminated Core
Power - Max 20VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 12V, Series 24V