VR37000006804JA100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VR37000006804JA100
Package:
Axial
Description:
RES 6.8 MOHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 390
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 MOhms
Series VR37
Power (Watts) 0.5W, 1/2W