VR68000003604JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VR68000003604JAC00
Description:
RES 3.6M OHM 1W 5% AXIAL
In Stock : 807
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.6 MOhms
Series VR68
Power (Watts) 1W