VS-JV10A-K03
KEMET
Product No:
VS-JV10A-K03
Manufacturer:
KEMET
Description:
VS-JV10A CABLE MAGNET KIT
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series VS
Sensitivity -
Sensor Type Vibration, Acceleration
Supplied Contents Board(s), Cable(s), Accessories
Voltage - Supply 3.2V ~ 5.5V
Mfr KEMET
Utilized IC / Part VS-JV10A
Embedded -
Package Bulk
Sensing Range 10Hz ~ 15kHz