VSFB18PI016G-100
Virtium LLC
Product No:
VSFB18PI016G-100
Manufacturer:
Virtium LLC
Description:
SSD 16GB 1.8" SLC SATA III
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 280MB/s
Current - Max -
Size / Dimension 78.25mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Weight -
Form Factor 1.8"