VSFB25CC240G-150
Virtium LLC
Product No:
VSFB25CC240G-150
Description:
SSD 240GB 2.5" MLC SATA III 5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write -
Current - Max -
Size / Dimension 100.50mm x 69.85mm x 5.00mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Weight -
Form Factor 2.5"
Series StorFly® 25
Speed - Read -
Type SATA III
Memory Size 240GB
Voltage - Supply 5V