VSFBM6CC060G-150
Virtium LLC
Product No:
VSFBM6CC060G-150
Manufacturer:
Virtium LLC
Description:
SSD 60GB M.2 MLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write -
Current - Max -
Size / Dimension 60.00mm x 22.00mm x 3.65mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor M.2 Module
Series StorFly® M.2
Speed - Read -
Type SATA III
Memory Size 60GB
Voltage - Supply 3.3V