VSSR1603471JTF
Vishay Dale Thin Film
Product No:
VSSR1603471JTF
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
16-SSOP
Description:
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SSOP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.069" (1.76mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SSOP
Series VSSR
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)