Home / Oscillators / VTEUPCJANF-38.880000
minImg
VTEUPCJANF-38.880000
Taitien
Product No:
VTEUPCJANF-38.880000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VT
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 38.88 MHz