Home / Crystals / VXM1-9003-12M0000000TR
minImg
VXM1-9003-12M0000000TR
Microchip Technology
Product No:
VXM1-9003-12M0000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
12MHZ SMD CRYSTAL 5.0X3.2MM
In Stock : 965
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance -
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series VXM1
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Microchip Technology
Frequency 12 MHz