Home / Crystals / VXM7-1N4-25M0000000
minImg
VXM7-1N4-25M0000000
Microchip Technology
Product No:
VXM7-1N4-25M0000000
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
VXM7-1N4-25M0000000
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series VXM7
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Microchip Technology
Frequency 25 MHz