Home / Crystals / VXM9-9007-62M5000000TR
minImg
VXM9-9007-62M5000000TR
Microchip Technology
Product No:
VXM9-9007-62M5000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
2.0X1.65 SMD CRYSTAL
In Stock : 2777
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance -
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VXM9
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Microchip Technology
Frequency 62.5 MHz