Home / Ceramic Capacitors / VY2103M63Y5US6UV0
minImg
VY2103M63Y5US6UV0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VY2103M63Y5US6UV0
Description:
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Capacitance 10000 pF