Home / Ceramic Capacitors / VY2152M31Y5US6UV7
minImg
VY2152M31Y5US6UV7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VY2152M31Y5US6UV7
Description:
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
In Stock : 15780
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Capacitance 1500 pF