Home / Ceramic Capacitors / VY2332M41Y5US6TK7
minImg
VY2332M41Y5US6TK7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VY2332M41Y5US6TK7
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia (10.50mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Capacitance 3300 pF