Home / Ceramic Capacitors / VY2470K29U2JS63V7
minImg
VY2470K29U2JS63V7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VY2470K29U2JS63V7
Description:
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
In Stock : 72939
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient U2J
Capacitance 47 pF