VZH471M1ETR-1010CS
Surge
Product No:
VZH471M1ETR-1010CS
Manufacturer:
Surge
Description:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
In Stock : 990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series VZH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr SURGE
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 80 mOhms