W22L0C-P14MFG0-920S
ODU
Product No:
W22L0C-P14MFG0-920S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 2, S
User Guide
Cable Opening 0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 366V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C