W30B0C-P09MCC0-5000
ODU
Product No:
W30B0C-P09MCC0-5000
Manufacturer:
ODU
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 0
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C