W78L051A24FL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78L051A24FL
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44QFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 44-BQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 4KB (4K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V