WMS7130010M
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
WMS7130010M
Package:
8-MSOP
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 32TAP 8MSOP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 300ppm/°C
Number of Taps 32
Tolerance ±20%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-MSOP
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V