Home / Crystals / X3AEEJNANF-48.000000
minImg
X3AEEJNANF-48.000000
Taitien
Product No:
X3AEEJNANF-48.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series X3
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 48 MHz