X4IAC24A
Sensata-Crydom
Product No:
X4IAC24A
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Description:
AC INPUT MODULE 240V
User Guide
Color Yellow
Current - Output 14mA
Current - Input 8 mA
Product Status Obsolete
Series X4IAC
Type AC Input Module
Turn Off Time 30ms
Turn On Time 20ms
Voltage - Output 24VDC
Mfr Sensata-Crydom
Style X4
Features Hold Down Screw, Status LED(s)
Voltage - Input 240VAC