XS1M12KP340D
Schneider Electric
Product No:
XS1M12KP340D
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE SENSOR XS1 M12, L61MM,
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.079" (2mm)
Output Type NPN/PNP-NC/NO, 4-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V