XS1M30AB120SB4
Schneider Electric
Product No:
XS1M30AB120SB4
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE SENSOR CYLINDRICAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable
Sensing Distance 0.394" (10mm)
Output Type Analog Current
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator No Indicator
Series XS
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V