XS218B4PAM12
Schneider Electric
Product No:
XS218B4PAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65, IP67, IP69K
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.63" (16mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M18
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V