XS2L2SANAM12
Schneider Electric
Product No:
XS2L2SANAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
INDUCTIVE SENSOR 36VDC 200MA XS
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.472" (12mm)
Output Type NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series XS
Package / Case Cylinder
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V