XS8G12PC440L2
Schneider Electric
Product No:
XS8G12PC440L2
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
XS7/8G COMPACT BLOCK PROXIMITY
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable
Sensing Distance 0.157" (4mm)
Output Type NC/NO, 4-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series XS
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 48V