Home / Oscillators / XTC312840.759000I
minImg
XTC312840.759000I
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XTC312840.759000I
Description:
LGA 2.50X3.20X0.85 MM, 1.25 MM P
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Frequency Stability ±3ppm
Current - Supply (Max) 61mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Base Resonator Crystal
Frequency 840.759 MHz