XU9N18PP341WD
Schneider Electric
Product No:
XU9N18PP341WD
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
PHOTOELECTRIC SENSOR 18MM SS PNP
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67
Response Time -
Sensing Distance 78.740" (2m)
Output Configuration SCR
Sensing Method Reflective
Light Source Red LED
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series XU
Voltage - Supply 12V ~ 24V