XUB0APSNM12
Schneider Electric
Product No:
XUB0APSNM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, M
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65
Response Time 2ms
Sensing Distance 787.402" (20m)
Output Configuration PNP-NC/NO
Sensing Method Reflective
Light Source Yellow LED
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series -
Voltage - Supply 12V ~ 24V