XUB4APBNM12
Schneider Electric
Product No:
XUB4APBNM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, D
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65, IP67, IP69K
Response Time 1ms
Sensing Distance 3.937" (100mm)
Output Configuration PNP-NC
Sensing Method Diffuse
Light Source Yellow LED
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series -
Voltage - Supply 12V ~ 24V