XUB9BPBNM12
Schneider Electric
Product No:
XUB9BPBNM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, P
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP65, IP67, IP69K
Response Time 100µs
Sensing Distance 78.740" (2m)
Output Configuration SCR, NC
Sensing Method Reflective, Polarized
Light Source Yellow LED
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series -
Voltage - Supply 12V ~ 24V