Home / Oscillators / XUH535008.000000K
minImg
XUH535008.000000K
Renesas Electronics America Inc
Product No:
XUH535008.000000K
Description:
XTAL OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 98mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVCMOS
Mfr Renesas Electronics America Inc
Base Resonator Crystal
Frequency 8 MHz