Home / Crystals / XVDEECNANF-16.000000
minImg
XVDEECNANF-16.000000
Taitien
Product No:
XVDEECNANF-16.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series XV
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 16 MHz