Home / Crystals / XXCBELNANF-12.000000
minImg
XXCBELNANF-12.000000
Taitien
Product No:
XXCBELNANF-12.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series XX
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 12 MHz