XXS30B1AM12
Schneider Electric
Product No:
XXS30B1AM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65, IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 39.37" (1000mm)
Output Type Analog Current
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M30
Sensor Type Ultrasonic
Voltage - Supply 12V ~ 24V