Home / Crystals / XYACELNANF-16.000000
minImg
XYACELNANF-16.000000
Taitien
Product No:
XYACELNANF-16.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series XY
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 16 MHz