Home / Crystals / XYLEECNANF-38.400000
minImg
XYLEECNANF-38.400000
Taitien
Product No:
XYLEECNANF-38.400000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
User Guide
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series XY
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 38.4 MHz