Home / Crystals / XZABPLNANF-24.000000
minImg
XZABPLNANF-24.000000
Taitien
Product No:
XZABPLNANF-24.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
User Guide
Load Capacitance 8pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±15ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series XZ
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Taitien
Frequency 24 MHz