XZFABBA10A
SunLED
Product No:
XZFABBA10A
Manufacturer:
SunLED
Description:
DISPLAY 14SEG 0.4" SGL BLU 16SMD
User Guide
Color Blue
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
Millicandela Rating 6mcd
Product Status Obsolete
Series -
Power Dissipation (Max) 120mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 16-SMD, No Lead
Number of Characters 1
Display Type 14-Segment, Alphanumeric
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr SunLED
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V