44/0411-12-0CS1038
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
44/0411-12-0CS1038
Beschreibung:
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG BLK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 135°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.108" (2.74mm)