44A0111-12-9-L038
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
44A0111-12-9-L038
Beschreibung:
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.0031" (0.080mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.108" (2.74mm)