44A0211-16-9-1KF/1
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
44A0211-16-9-1KF/1
Beschreibung:
HOOK-UP DL STRND 16AWG 1000V WHT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Polyvinyl Fluoride (PVF)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-81044 and MIL-C-27500, 44A0211
Length -
Voltage 1000V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.081" (2.06mm)