4AQUBU4180A1XJ
KEMET
Produkt-Nr.:
4AQUBU4180A1XJ
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
4100UF 1700V
Auf Lager : 140
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 35
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.992" (25.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.512" W (31.50mm x 13.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 19.1 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AQ
Voltage Rating - DC 1300V (1.3kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr KEMET
Capacitance 1.8 µF