55/0312-12-9CS3329
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55/0312-12-9CS3329
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.004" (0.09mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)